👤

a) Cu 20 lei, Dan a cumpărat 5 lalele.
Tot cu 20 lei, Ana a cumpărat cîteva agrafe la pretul de 5 lei.
Ce aflați calculînd: 20 lei : 5 = lei; 20 lei : 5 lei = ?​


Răspuns :

Explicație pas cu pas:

20lei : 5 = 4 lei; 20 lei : 5 lei = 4 lei