👤

L=7360J deltaT =10s P=?(w)
AJUTORRR VA ROG​


Răspuns :

Răspuns:

Se folosește relația de definiție a puterii, ca raport dintre lucrul mecanic depus în intervalul de timp.

Explicație:

P=L/delta t

P=7360/10=736W

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari