Răspuns :
Răspuns:
24:6=4 lei kg
4 ori 15 =60 lei 15 kg mere
Explicație pas cu pas:
Explicație pas cu pas:
24:6=4 ( lei costa 1 kg de mere)
4×15=60 ( costul a 15 kg de mere )
Sper ca este bine!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!