Va rog ajutati-ma la problema ! Fizica (viteza)

Răspuns:
500km/13h
200km/18h
400km/21
-----------------
13h:500km=2 h 6 min
18h:200km=9 h
21h:400km=5 h 25 min
18h-13h=5h(v de la a la b)
21h-18h=3h(v de la b la c)
18h-(21h-13h)=18h-17h=1h(v de la a la c prin b)
Explicație:
sper ca te am ajutat<3