👤

folosing un tabel de rezolvare, analiza de mai sus poate fi scrisa:
x=1m
x1=2s
tt=2s
___
v=?​


Răspuns :

V=(x1-x)/t=1/2=0,5m/s

Asta cred ca trebuia sa faci! Daca nu te rog sa-mi trimiti poza cu exercitiul deoarece inficatia pe care mi-ai dat-o cred ca contine greseli
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari