densitatea = masa / volum masa cubului = 1, 92 kg volumul cubului = latura x latura x latura = 0,2 m x 0,2 m x 0,2 m = 0,008m³ densitate = m/V = 1,92 kg : 0,008 m³ = 240 kg /m³
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!