👤

1 kg de banane costă 5 RON 1 kg de portocale costă 9 RON1 kg de banane costă 5 RON 1 kg de portocale costă 9 RON cât vor costa 5 kg de banane dar 10 kg de portocale ​

Răspuns :

Răspuns:

5×5=25(lei 5kg banane)

10×9=90(lei 10kg banane)

Răspuns:

25

90

Explicație pas cu pas:

5*5=25 de RON 5 kg de banane

10*9=90 de RON 10kg de portocale

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari