👤

un kg mere costă 3lei. Cat costa 7kg de mere?​

Răspuns :

Răspuns:3lei•7 kg=21 lei

Explicație pas cu pas:

Răspuns:

21 de lei

1 kg = 3 lei

7kg= ?

3lei × 7 kg= 21 de lei

sper ca te-am ajutat!