ajutați mă mă va rog frumos!! daca se poate cu poza!

Răspuns:
36
Explicație pas cu pas:
1 kg mere................ 4 lei
6 kg mere................ x lei
x= 6x4=24 lei
1 kg pere................ 5 lei
8 kg pere............... x lei
x=8x5=40
100-(24+40)=36