👤

ajutați mă mă va rog frumos!! daca se poate cu poza!​

Ajutați Mă Mă Va Rog Frumos Daca Se Poate Cu Poza class=

Răspuns :

Răspuns:

36

Explicație pas cu pas:

1 kg mere................ 4 lei

6 kg mere................ x lei

x= 6x4=24 lei

1 kg pere................ 5 lei

8 kg pere............... x lei

x=8x5=40

100-(24+40)=36