👤

Daca pretul unui produs dupa doua scumpiri succesive cu cate 20% este 360 de lei, atunci pretul initial al produsului este egal cu..

Răspuns :

Răspuns:

100%+20%=120%

360:120·100=300 lei dupa prima scumpire

300:120·100=250 lei pretul initial