👤

m=3kg
h=5cm
v=4m/s
Energia cinetică=?
Energia potențială=?


Răspuns :

Răspuns:

Ec=(m*v^2)/2= 24 J

Ep=m*g*h = 1.5 J

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari