va rooooooggggg!!!!!

Răspuns:
Explicație:
a) C=I*t
I=C/t
1 ora=3600s
9,72kC=9720C
I=9720/3600=2,7A
b) W=U*I*t=220*2,7*1=59,4Wh
aici se ia in wattiore. Nu stiu la clasa ce unitati de masura ati folosit.
Spor
vcapruciu