👤

5. Densitatea de 1 422,5 kg/m3 reprezintă
O 1,4225 g/cm3
0
1 4,225 g/cm3
O
1 42,25 g/cm3​


Răspuns :

Răspuns:

1,4225 g/cm³

Explicație:

1422,5kg/m³ = 1422500g/1000000cm³ = 1,4225 g/cm³

1 kg = 1 000g

1 m³ = 1 000 000 cm³

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari