Răspuns :
Răspuns:
27
Explicație pas cu pas:
18 lei : 2 = 9 lei costă o culegere
3 × 9 lei = 27 lei costă 3 culegeri
Răspuns: 27 lei
2c=18 lei
c=9 lei
3c=9 * 3 = 27 lei
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!