Răspuns :
Răspuns:
G=m×g
m=P×V
V=l×L×h
V=10cm×5cm×2cm
V=100cm³
m=0,02g/cm³×100cm³
m=2g=0,002kg
G=0,002kg×10N/kg
G=0,02N/kg
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!