Răspuns :
Răspuns:
8750 kg
Explicație:
d = 8,75 g/cm³ = 8750 kg/m³
d = m/V => m = d×V = 1m³×8750 kg/m³ = 8750 kg
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!