👤

5.Cate grame reprezinta 70 moli de fosfor (A=31)?Dar 0,25 moli de carbon(A=12)?
DAU COROANAAAA​


Răspuns :

Răspuns:

70 moli * 31 = 2170 g fosfor

0.25 moli * 12 = 3 g carbon

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari