👤

puterea unei forte ce actioneaza asupra unui Corp timp de un minut este P=120w calculati lucrul mecanic a acestei forte va rog! ​

Răspuns :

Răspuns:

7200 J

Explicație:

P = L/t => L = P×t

L = 120W×1min

= 120W×60s

= 7200 J

Răspunsul este atașat mai sus.

Vezi imaginea CHATMARRON
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari