O cantitatea de apa are greutatea G=4N.Denisitatea apei p=1000kg/m3( kilograme pe metru cub,iar acceleratia gravitatinala g=10/kg Aflati: a) masa cantitatii de apa b) voluml apei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!