Răspuns :
Răspuns:
160 cm
Explicație:
Fe = k×Δl
Δl = Fe/k
= 80N/(50N/m)
= 1.6 m
= 160 cm
Răspuns:
☕SALUT!☕
Rezolvare:
Fe=k•∆l
∆l=Fe/k
Calcule:
Fe=80N/50N/m=1,6m=160cm.
Raspuns:160cm.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!