👤

Aflați densitatea unui corp cu masa de 5 kg și volumul de10 fm3. (In S.I.)

Am nevoie urgent​


Răspuns :

Răspuns:

Densitatea=m/v

Densitatea= 5/10=1/2=0,5

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari