👤

folosiți metoda comparației (obligatoriu)​

Folosiți Metoda Comparației Obligatoriu class=

Răspuns :

«BUNAA!»


Răspuns:


3kg portocale..2kg banane..20,50lei/x2
2kg portocale..4kg banane..31lei
———————————————————
6kg portocale..4kg banane..41lei
2kg portocale..4kg banane..31lei
—-—————————-———————
4kg portocale..0kg banane..10lei


Deci 4kg portocale=10 lei


1kg portocale...10:4=2,5lei
3kg portocale...2,5x3=7,5lei
2kg banane...20,50-7,5=13 lei
1kg banane...13:2=6,5 lei



Răspuns:1 kg portocale:2,5lei
1kg banane:6,5 lei


•Sper ca te-am ajutat•
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari