👤

Sapte kilograme de mere costa 33,46 lei. Aflati cat costa un kilogram.

Răspuns :

Salutare !

7 kg mere = 33,46 lei

1 kg = 33,46 : 7 = 4,78 lei

#Succes

#Albert1001

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari