Un reşou electric este parcurs de un curent electric I = 2 A şi este alimentat la tensiunea U = 200V un timp Δt = 600 s. Energia electrică consumată de reşou este...
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!