18. Je calcule: Une fillette va au magasin et achète deux yaourts. Elle paie 14 lei. Combien coûte un yaourt ? Une glace coûte 6 lei. J'achète 8 glaces, pour toute la famille. Combien je paie ? 6 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Franceza. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!