2. Ce cantitate de precipitat(BaSO4) se obține prin reacția dintre 196g soluție acid
sulfuric 40% cu clorură de bariu? -Se dau masele atomice: A S = 32, A O = 16, A Cu = 64, A H = 1, A Ba =137.
DAU COROANA!AJUTOR REPEDE!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!