👤

cum se găsesc răspunsul rapid? ​

Cum Se Găsesc Răspunsul Rapid class=

Răspuns :

Răspuns:

1L........ 1.875 g

22.4L.....M

M = 22.4×1.875 = 42 g/mol = masa moleculara a substanței

Verificam care are masa moleculara 42 și răspunsul este propena (E)

M C3H6 = 3×12 + 6 = 42 g/mol