👤

Va rog e urgent.


Masa de sulf care conține 20 de moli de sulf este: ...... Se da AS = 32g *​


Răspuns :

Răspuns:

MSO3=AS+3AO=32+3×16=80 u.a.m

08 g SO3....32gS....48gO

100

x=40%S

y=60%0

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari