👤

va rog frumos........​

Va Rog Frumos class=

Răspuns :

Buna!

3kg....18lei

5kg....?

Mai intai aflam cat costa un singur kg de kiwi!

1.Cat coata un kg de kiwi?

18:3=6

Acum aflam cati lei a platit pt 5 kg

2.Cati lei a platit Serena pt 5 kg de kiwi de acelasi fel.

6×5=30

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari