👤

Un debitor plătește o dobânda de 3200 lei pe un credit de 90 de zile, cu o rată a dobânzii de 5%. Să se afle volumul creditului.

Răspuns :

Răspuns: D=C×d×n 3200=C×5%×(90/360)=3200=C×0.0125 C=3200/0.0125 C=256000 Explicație: spor
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Studii sociale. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari