👤

cat costa un chilogram de portocale daca opt kilograme au costat 30 lei ? dau coroana am nevoie de raspuns in cateva minute......


Răspuns :

Răspuns:

8kg= 30 lei

=> 1 kg = 30÷8 = 3,75 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari