👤

Viteza unui corp cu masa 500g este v =20m/s .Care este EC .De cate ori se modifica impulsul si Ec

Răspuns :

Răspuns: stiu sa aflu Ec

Ec = (m*v^2)/2 = (0,5*20^2) = 200 J

Explicație:

500 g = 0,5 kg

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari