👤

calculează concentrația molara pentru soluția de NaOH cu volumul de 4L in care se găsesc 6moli dizolvați​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

Vs=4 L

n= 6moli

cm= n  : Vs

cm= 6moli : 4 L= 1,5 moli/L

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari