👤

8.
Rezolvă problema cu justificări.
Pentru 4 kg de mere s-au achitat 36 de lei. Câte kilograme de mere pot
cumpărate cu 54 lei?
mere 4kg-36 lei
Schema
rezolvare by justificari
.​