👤

10 urgent!!!!!!!!!! ​

10 Urgent class=

Răspuns :

Răspuns:

1 mol de E = 6g H => 2 moli E = 12g H

1 mol C2H6 = 6g H => 12g H = 2 moli C2H6

Masa molară C2H6 = 30 g/mol

2 moli C2H6 = 60 g