👤

ajutor va roggggggg​

Ajutor Va Roggggggg class=

Răspuns :

Răspuns:

p = ρgh

Explicație:

1 cm² = (1 / 10 000) m²

p = 100 000N/m²

a. 100 000N/m² = 100kg/m³ * 10N/kg * h

h = 100 000 / 1000 = 100m

b. 100 000N/m² = 103kg/m³ * 10N/kg * h

h = 100 000 / 1030 = 97.08m

Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari