👤

O persoana a cumparat 2 kg mere cu 4,90 lei/kg si 3 kg pere cu 7,50 lei/kg.
Cat a platit pentru cumparături
Calculele se fac una sub cealalta


Răspuns :

Răspuns:

12,4 este rezultatul.. ..

Răspuns:

4,90+

7,50

------

12,40