Răspuns :
Răspuns:
127,8 lei
Explicație pas cu pas:
5 kg banane....29,5 lei
13 kg banane.....x lei
X= (13×29,5):5
X= 383,5:5
X=127,8 lei
Explicație pas cu pas:
Un kilogram:29,5:5=5,9
13kg=13x5,9=76,7kg
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!