👤

1)Asupra unui punct material de masa m = 100g actioneazt timp de 4s o forta rezultanta F, care mareste viteza acestuia de la vo = 1m/s la v = 9m/s. Valoarea fortei rezultante aplicate punctului material este:

a. 200 N;
b. 20 N;
c. 2 N;
d. 0,2 N.


Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

Sper ca intelegi.

Spor

Vezi imaginea SMARTEST01
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


ID Teachingsy: Alte intrebari