Răspuns :
Răspuns:
65 cl
Explicație pas cu pas:
1 l = 10 dl = 100 cl
Din cei 100 cl ai vasului nostru, 35 cl sunt ocupati de sirop. Deci va trebui sa mai turnam
100 - 35 = 65 cl apa
Răspuns:
Salut, Iasmina!
Răspunsul este 65 cl.
Explicație pas cu pas:
1 litru = 10 dl = 100 cl
100 cl => 35 cl - sirop.
100 cl - 35 cl = 65 cl apă.
Sper ca te-am ajutat! Pa!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!