👤

în ce cantitate de Na2s se află 64g S?​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

mS=64 g

mNa2S=?

MNa2S=2*23+32=78

78 gNa2S........32gs

X..........................64 g

x=78*64/32=156 g