Răspuns :
Răspuns:
6 kg pere..........21 lei
14 kg pere........x lei------>x= 14×21/6
x= 49 de lei.
Succes!
6kg pere.........21 lei
14 kg pere........x lei
x=14×21/6=294/6=49 lei
Sper că te-am ajutat!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!