Răspuns :
Explicație pas cu pas:
300÷12=25(lei/dicționar)
V:25×12=300
R:25 lei/dicționar
Răspuns:
❁ Salut! ❁
12 dicționare costă 300€, iar un dicționar costă 25€, deoarece dacă împărțim cei 300€ la 12 dicționare ne va da câtul 25.
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!