Răspuns :
Răspuns:
9 lei
Explicație pas cu pas:
întrebarea: cat costa 1 kg?
12:4=3
a doua întrebare: cat costa 3 kg?
3×3=9
Răspuns:
- Cați lei costa 1kg de mere?
12 : 4 = 3 lei
- Cat costa 3 kg de mere?
3 x 3 = 9 lei
9 lei
Explicație pas cu pas:
-Mary (suntem 2 pe cont)
S U C C E S!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!