Răspuns :
Răspuns:
Pe un santier se construesc într-o zi 54 de m. In acea seară se dărâma 12 m.
A doua zi se reconstruiesc acei 12 m si inca 24 m.
Câți metri sau construit daca din cei 24 m s-au dărâmat 22 m?
Explicație pas cu pas:
54 - 12 = 42 m
12 + 24 = 36 m
36 + 42 = 78 m
78 - 22 = 56 m
tata are de pus 7 metri de Gard în 8 țarcuri diferite câți metri va avea de pus în total?
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!