👤

25 m/s = x km/h
va rooooog​


Răspuns :

[tex]2 m/s = 7,2 km/h[/tex]

Success!!!

[tex]\it 25m/s=25\cdot\dfrac{10^{-3}}{3600^{-1}}km/h=\dfrac{100}{4}\cdot\dfrac{3600}{1000}=90km/h[/tex]