Răspuns :
Răspuns:
Salut!
Viteza luminii in vid este 300.000 km/s
t=d/v =>t=150.000/300.000 km/s=500s
500s in min=8min si 20s
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Geografie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!