Răspuns :
Răspuns:
Distanta =308 km
Explicație:
d=v*t
d=88*3,5
[tex]\vec{v}=88 \ km/h \\ t=3,5 \ h \\ \vec{v}=\frac{d}{t} \\ \Rightarrow d=\vec{v}t=88 \ km/h \cdot 3,5 \ h \\ \Rightarrow \boxed{d=308 \ km}[/tex]
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!