Un mobil se deplaseaza rectiliniu uniform cu viteza v=72km/h. La momentul t1=5s el trece prin punctul de coordonata x1=80m. La momentul t2=8s mobilul trece prin punctul de coordonata: a) x2=128m b) x2=140m c) x2=150m
v=72km/h
x1=80m
t1=5s
t2=8s
x2=?
Am mare nevoie de ajutor, ofer 50 de puncte!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!