Răspuns :
Răspuns:
25m
235 cm =235:100=2,35m
0,04hm=0,04x100=4m
25m+2,35m+4m=31,35m
Explicație:
Sper ca te-am ajutat de noroc!!!!!
Răspuns: 31,35 m
Explicație:
25 m
235 cm = 2,35 m ( 1m = 100cm)
0,04 hm = 4 m (1m = 0,01hm)
25m + 235 cm + 0,04 hm = 25 m + 2,35 m + 4 m = 31,35 m
Vă mulțumim pentru vizita pe platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de sprijin suplimentar, vă încurajăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar dacă v-a plăcut, nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!